Utställningar (FIFE)

WW´11 & SC Brunnbäcken´s Pedram, DVM, DSM

SVERAK:s Årets Katt 2012, hane kategori 3, 7:e plats (246,61 poäng)
SVERAK:s ÅRETS KATT 2011! (Kat. 3, hane/ male)
Cat of the year 2011 in Sweden!
SVERAK:s Årets Katt 2010, BIV ABY n  
SVERAK:s Årets Katt 2010, hane kategori 3, 5:e plats (280,91 poäng)
SVERAK:s Årets Katt 2009, hane kategori 3, 7:e plats (248,17 poäng)


Utställningar = 100, BIV = 41, NOM = 66, BIS = 32
Kl. Datum           Ort                Domare                        Resultat           
11 2008-08-16     Kristianstad     Donatella Masterangelo    BIV, NOM,               BIS
11 2008-08-17     Kristianstad     Hanne-Sofie Sneum         Ex. 1
 9 2008-10-18      Höganäs         Carin Sahlberg                cert., BIV, NOM  
 9 2008-10-19      Höganäs         Alva Uddin                     cert., NOM
 9 2008-11-08      Båstad            Bohumir Mahelka           Champion., BIV, NOM
 7 2008-12-07      V. Frölunda     Jarmo Räihä                  cert., BIV

 7 2009-02-01      Örebro           Mira Fonse´n                  cert., BIV
 7 2009-05-10      Fredriksberg    Minna Krogh                  Internationell Champion
 5 2009-07-04      Hässleholm      Luigi Comorio                cert., BIV, NOM
 5 2009-07-05      Hässleholm      Francoise Milcent            cert.
 5 2009-07-18      Osby              Berta Nemcova                cert.
 5 2009-07-19      Osby              Eiwor Andersson              cert.
 5 2009-08-09      Roskilde          Anne Veland                   cert., BIV, NOM,     BIS
 5 2009-08-15      Kristianstad     Minna Krogh                   cert., NOM   
 5 2009-08-16      Kristianstad     Mira Fonse´n                  Gr. Int. Champ., NOM
 3 2009-09-19/20 Nyköping         Luigi Comorio                 cert., BIV, NOM
 3 2009-11-01      V.Frölunda      Fabio Brambilla                cert., BIV, NOM
 3 2009-11-07      Hilleröd           Sirpa Lindelöf                  cert., BIV, NOM
 3 2009-11-08      Hilleröd           Carl Kristian Gullsett       cert., NOM,          BIS
 3 2009-11-21      Åbo                Jaana Jyrkinen                 cert.
 3 2009-11-22      Åbo                Thea Friscovec                 cert., NOM
 3 2009-11-28      Nacka Strand   Alexej Shchukin                cert.
 3 2009-11-29      Nacka Strand   Luigi Comorio                  cert., NOM,          BIS
 3 2009-12-12      Åkered           Marie Westerlund              cert.
 3 2009-12-13      Åkered           Marianne Roth                  SC, BIV, NOM,      BIS

 1 2010-02-14      Mölndal          Glenn Sjöbom                    HP, NOM,     BIS, BOB
 1 2010-04-10      Malmö            Eric Reijers                       HP
 1 2010-04-11      Malmö            Fabrice Calme´s                HP
 1 2010-04-17      Lidköping        Eivor Andersson                 HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2010-04-18      Lidköping        Hans Lindberg                   HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2010-05-15      Bohus             Sirpa Lindelöf                    HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2010-05-16      Bohus             Donatella Masterangelo       HP, BIV, NOM
 1 2010-06-12      Ulricehamn     Yan Roc-Folch                    HP, NOM
 1 2010-06-13      Ulricehamn     Glenn Sjöbom                    HP, NOM
 1 2010-07-31      Varberg         Stephen l. Jones                 HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2010-08-01      Varberg         Angelika Kneifel                  HP, BIV, NOM,     BIS
 1 2010-08-14      Höganäs         Arja Martikainen                HP, NOM
 1 2010-08-15      Höganäs         Eivor Andersson                  HP, NOM
 1 2010-09-04      Borås             Angelika Kneifel                  HP, NOM,           BIS
 1 2010-09-11/12 Moss, SW        Martti Peltonen                  HP, BIV, NOM
 1 2010-09-26      Karlshamn       Lone Lund                        HP, NOM,            BIS
 1 2010-10-09      Hässleholm      Wayne Trevathan               HP, NOM,            BIS
 1 2010-10-10      Hässleholm      Helen Lis-Glader                HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2010-10-30/31 St Etienne,WW Gina Grob                        HP, BIV, NOM
 1 2010-11-06     V. Frölunda       Fabio Brambilla                 HP, BIV, NOM
 1 2010-11-07     V. Frölund        Anne Veland                     HP, BIV, NOM
 1 2010-12-04     Åkered            Marteinn Tausen                HP, BIV, NOM
 1 2010-12-05     Åkered            Catharina Modahl Nilsson     HP, BIV, NOM
 1 2010-12-11     Sollentuna        Eric Reijers                       HP, BIV
 1 2010-12-12     Sollentuna        Marianne Roth                  HP                         
 1 2011-02-13     Mölndal            Helen Lis-Glader                HP, BIV
 1 2011-04-10     Malmö             Eivor Andersson                 HP, NOM
 1 2011-04-16     Hallstahammar Marek Chadej                    HP
 1 2011-04-17     Hallstahammar Glenn Sjöbom                    HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2011-05-07     Eksjö              Alexej Shchukin                 HP, NOM,             BIS
 1 2011-05-08     Eksjö              Charles Spijker                  HP, NOM,             BIS
 1 2011-05-14     Mariestad        Karl Preiss                        HP, BIV, NOM,       BIS
 1 2011-05-15     Mariestad        Helen Lis-Glader                HP, BIV, NOM,       BIS
 1 2011-05-21     Bohus             Francoise Milcent-Dubois     HP, BIV
 1 2011-05-22     Bohus             Eiwor Andersson                HP, BIV,NOM,        BIS
 1 2011-06-18     Alingsås          Jaana Jyrkinen                  HP, NOM
 1 2011-06-19     Alingsås          Fabio Brambilla                  HP, BIV, NOM
 1 2011-07-09     Kalmar           Karl Preiss                         HP, NOM,             BIS
 1 2011-07-10     Kalmar           Charles Spijker                   HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2011-07-23     Borlänge         Lotte Borch                       HP
 1 2011-07-24     Borlänge         Charles Spijker                   HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2011-08-13     Helsingborg     Alexej Shchukin                  HP
 1 2011-08-14     Helsingborg     Anna Wilzcek                     HP, NOM
 1 2011-08-27     Borås             Satu Hämäläinen                 HP, NOM
 1 2011-08-27     Borås             Alexej Shchukin                  HP
 1 2011-09-03     V. Frölunda     Anne Veland                      HP, BIV, NOM
 1 2011-09-04     V.Frölunda      Karl Preiss                       HP, BIV, NOM, BIS, BOB
 1 2011-09-10/11 Uppsala          Charles Spijker                  HP
 1 2011-09-18     Eskilstuna        Charles Spijker                  HP, NOM
 1 2011-10-08     Lund               Glenn Sjöbom                   HP, NOM
 1 2011-10-09     Lund               Vesna Risnar-Resetic          HP, NOM,             BIS
 1 2011-10-29/30 Poznan           Eva Wieland-Schilla             HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2011-12-03     Göteborg         Eiwor Andersson                HP, NOM,             BIS
 1 2011-12-04     Göteborg         Stephe Bruin                     HP, NOM,             BIS
 1 2012-01-07     Uppsala           Glenn Sjöbom                    HP, NOM,            BIS
 1 2012-01-08     Uppsala           Anne Veland                      HP, NOM,            BIS
 1 2012-02-12     Mölndal            Lone Lund                        HP, BIV  
 1 2012-04-15     Malmö             Marteinn Tausen                HP, BIV 
 1 2012-04-21    Gislaved            Lone Lund                        HP
 1 2012-04-22    Gislaved            Eiwor Andersson                HP
 1 2012-05-05    Alingsås            Alexej Shchukin                 HP, BIV, NOM
 1 2012-05-06    Alingsås            Jörgen Billing                     HP
 1 2012-09-15    Göteborg          Marianne Roth                   HP, NOM
 1 2012-09-16    Göteborg          Fabio Brambilla                  HP, NOM
 1 2012-09-27/28 Zagreb           Fabio Brambilla                  Ex1, HP
 1 2012-12-08    Åkered             Carin Sahlberg                   HP
 1 2012-12-09    Åkered             Anne Paluluoma                 HP

 1 2013-02-10    Mölndal             Ulrika Eriksson                  HP, BIV, NOM,      BIS
 1 2013-04-20    Malmö               Alexej Shchukin                HP
 1 2013-09-28    Göteborg           Anne Veland                     HP, BIV
 1 2013-09-29    Göteborg           Karl Preiss                        HP, BIV, NOM
 1 2013-10-26/27 Ålborg             Gina Grob                         HP
 
1 2014-08-15  Helsingborg          Ulrika Eriksson                  HP
1 2014-08-16  Helsingborg          Donatella Mastrangelo       HP, NOM

1 2015-10-24/25 Malmö              Fabrice Calmes                 HP

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

08.12 | 07:39

Hej med jer
Håber både I og Pedram trives og nyder juletiden.
Er det muligt at købe en parring - og hvad er i givet fald betingelserne ? Hilsen Bodil (Khartoum

...
23.11 | 12:36

http://www.abyssin-somali.com/ww2011/

...
22.11 | 09:55

http://www.cdt.ch/la-fattoria-degli-animali/amici-pelosetti/54174/gli-svedesi-impazziscono-per-negus.html

...
21.11 | 16:58

super!

...
Du gillar den här sidan